Δευτέρα, 25 Οκτωβρίου, 2021

Larger Font Smaller Font PDFΕκτύπωσηE-mail

Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2019 17:48

Οι υποψήφιοι Βουλευτές του ΚΚΕ στις Εκλογικές Περιφέρειες Αττικής

logoartc_f
Α΄ Εκλογική Περιφέρεια
 
1.Αναγνώστου Γιάννης, πρόεδρος συνδικάτου οικοδόμων Αθήνας
2.Γεράκη Κατερίνα, δικηγόρος
3.Γκογκάκη Ντίνα, πρόεδρος του συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
4.Δρογώσης Στάθης, τραγουδοποιός
5.Θεοδωρόπουλος Δημήτρης, μέλος του ΔΣ της ΓΣΕΒΕ
6.Κανέλη Γαρυφαλιά (Λιάνα), βουλευτής
7.Καραλής Γιάννης, αθλητικογράφος
8.Μανιάτη Βίκυ, πρόεδρος Σωματείου εργαζομένων πανελλήνιου αθλητικού Συλλόγου φυσικής αγωγής
9.Μελά Εύα, πρόεδρος Εικαστικού Επιμελητηρίου Ελλάδας
10.Μιτηκάρη Ελένη, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
11.Νικολάου Σταμάτης, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, συνεργαζόμενος προερχόμενος από τις Παρεμβάσεις, αντιπρόεδρος του πανελλήνια ένωση συνταξιούχων εκπαιδευτικών
12. Πανουτσάκου Βέτα, επόπτρια Δημόσιας υγείας, μέλος ΕΕ ΑΔΕΔΥ, πρόεδρος Ομοσπονδίας Συλλόγου Υπαλλήλων Αιρετών 
13. Περάκης Αλέκος, Πρόεδρος ΣΕΤΗΠ
14.Σιώρας Ηλίας, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων Ευαγγελισμού  
15.Σοφιανός Νικόλαος, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
16.Στεφανάκης Γιώργος, πρόεδρος συνδικάτου επισιτισμού-τουρισμού
17.Ταβουλάρη Γιώτα, πρόεδρος ομοσπονδίας φαρμάκου
18.Τσούνας Θύμιος, ανθυποπυραγός ε.α πυροσβεστικού σώματος
 
Εκλογική Περιφέρεια Βόρειου Τομέα
 
1. Αγγέλου Γιάννης, συνταγματάρχης ε.α, συνεργαζόμενος
2. Ανδρουλιδάκης Μανόλης, μουσικοσυνθέτης
3. Βακάλη Έλσα, ιστορικός
4. Γεωργιάδου Εύη, χημικός μηχανικός, μηχανικός ασφαλείας, μέλος αντιπροσωπείας του ΤΕΕ
5. Ζαχαρόπουλος Νίκος, μέλος γραφείου ΚΣ της ΚΝΕ
6. Κασσίμης Χρήστος, προερχόμενος από ΛΑΕ
7. Κατιμερτζόγλου Κώστας, δάσκαλος, ΔΣ Συλλόγου εκπαιδευτικών Σεφέρης
8. Λίτσιου Βούλα, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
9. Ντίνος Αποστόλης, γιατρός
10. Πάκου Βούλα, πρόεδρος εργαζομένων του ΚΑΤ
11. Παφίλης Θανάσης, κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ
12. Παπαλυμπέρη Κατερίνα, Πρόεδρος Συλλόγου γονέων και Ένωση γονέων Κηφισιάς
13. Σκαλούμπακα Χριστίνα, δικηγόρος, πρόεδρος ΟΓΕ
14. Τσίγκα- Σαραντέα Μαρίνα, πρόεδρος Εθνικού Συμβουλίου κατά των Ναρκωτικών
15. Χαιρικάκη Ελίνα, δασκάλα μουσικής, ένωση γονέων
16. Χαραλαμπίδης Γρηγόρης, εκτελωνιστής, ένωση ΕΒΕ Γαλατσίου
17. Χαλβατζής Σπύρος, αντιπρόεδρος ΔΣ ΣΦΕΑ
18. Χουρδάκης Χάρης, μέλος συντονιστικής επιτροπής αναπήρων
19. Φωτόπουλος Θανάσης, πρόεδρος σωματείου Τύπου- χάρτου
 
Εκλογική Περιφέρεια Δυτικού Τομέα
 
1. Κουτσούμπας Δημήτρης, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
2. Βασιλοπούλου Δώρα, εργαζόμενη στο ΕΚΕΦΕ Δημόκριτος, μέλος του προεδρείο της ΟΓΕ, πρόεδρος πολιτιστικού συλλόγου Αιγάλεω
3. Ζορμπά Ανθή, αντιδήμαρχος Πετρούπολης
4. Καραγιάννης Νίκος, αντιδήμαρχος Χαϊδαρίου
5. Καραντούσας Μανώλης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Τροφίμων-Ποτών
6. Καρανάσιου Ελένη, εργαζόμενη στις κτιριακές υπποδομές πρώην ΟΣΚ, μέλος του ΔΣ του Σωματείου, δημοτική σύμβουλος Αγίας Βαρβάρας
7. Καφαντάρη Λίλα, ηθοποιός, αντιπρόεδρος του ΣΕΗ, μέλος ΠΟΘΑ
8. Κουρέα Μαρία, μέλος του ΔΣ του Συνδέσμου εμποροϋπαλλήλων Αττικής
9. Παναγιωτακοπούλου Χριστίνα, εκπρόσωπος του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ
10. Πρωτούλης Γιάννης, μέλος ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
11. Σιδέρης Γιώργος, νοσοκομειακός γιατρός, ΔΣ ΕΙΝΑΠ, δημοτικός σύμβουλος Περιστερίου
12. Τασιούλας Γιάννης, πρόεδρος ομοσπονδίας Οικοδόμων
13. Τιμπλαλέξης Γρηγόρης, δικηγόρος, περιφερειακός σύμβουλος Περιστερίου
14. Τσίτσιου Σταυρούλα, οδοντίατρος
 
Εκλογική Περιφέρεια Νοτίου Τομέα
 
1. Αλεξανδράκης Παύλος, ΓΓ του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας
2. Αράπη Βίκυ, φιλόλογος, πρώην βουλευτής του ΔΙΚΚΗ, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
3. Βακαλόπουλος Γιάννης, δημοτικός σύμβουλος Καλλιθέας
4. Βλαβιανού Νικολέτα, ηθοποιός
5. Βιτάλης Δημήτρης, Χημικός Μηχανικός, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αθήνας
6. Βουρνάς Δημήτρης, πρόεδρος 15μελούς ΕΠΑΛ Ζωγράφου
7. Γεωργοπούλου Κανέλλα, αντιδήμαρχος Καισαριανής
8. Δαβανέλος Αντώνης, συνταξιούχος Ολυμπιακής, συνεργαζόμενος, προερχόμενος από το ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ
9. Δήμου Γιώτα, βιολόγος, δημοτική σύμβουλος Αγ. Δημητρίου
10. Ελευθεριάδου Ρούλα, οδοντίατρος, πρόεδρος ποντιακού σωματείου ΚΟΠΑ
11. Καλαμπαλίκης Θανάσης, πρόεδρος ομοσπονδίας βιοτεχνικών σωματίων Αθήνας, μέλος προεδρείου ΓΣΕΒΕ
12. Κατσώτης Χρήστος, βουλευτής
13. Κορωνάκος Αλέκος, υποπλοίαρχος Πολεμικού Ναυτικού εν αποστρατεία
14. Κυρίτση Αγλαϊα, δημοσιογράφος, συνεργαζόμενη, πρώην βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ
15. Μαυρίκος Γιώργος, πρόεδρος Παγκόσμιας Συνδικαλιστικής Ομοσπονδίας
16. Ορκόπουλος Παύλος, ηθοποιός
17. Παλιούρας Γιώργος, υποστράτηγος ε.α της ΕΛ.ΑΣ
18. Ρουτζούνη Ευανθία, μέλος του ΔΣ ΟΜΕ-ΟΤΕ, μέλος του ΔΣ ΠΑΣΕ-ΟΤΕ
19. Σταμούλης Βασίλης, πρόεδρος ομοσπονδίας κλωστοϋφαντουργίας ιματισμού δέρματος
20. Χαλιού Ευθυμία, μέλος του προεδρείου του συλλόγου υπαλλήλων Εθνικής Τράπεζας, πρόεδρος του κλαδικού σωματείου χρηματοπιστωτικού
21. Χαλτσοτάκη Μάγδα, εργαζόμενη στον Τουρισμό
22. Χιώνης Θοδωρής, μέλος ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ
 
Α’ Εκλογική Περιφέρεια Πειραιά
 
1. Διγενή Σεμίνα, δημοσιογράφος, συνεργαζόμενη
2. Καρπής Νίκος, αντιπλοίαρχος ε.α του Λιμενικού Σώματος 
3. Μανουσογιαννάκης Γιάννης, συνταξιούχος ναυτεργάτης
4. Μαρούπας Βαγγέλης, μέλος της ΚΕ, Γραμματέας της Τ.Ε Πειραιά
5. Μόφορης Γρηγόρης, αυτοαπασχολούμενος, μηχανικός αυτοκινήτων
6. Ξεκαλάκης Δημήτρης, κοινωνιολόγος, μέλος προσωρινής διοίκησης συλλόγου “Εμείς που σπουδάσαμε στο σοσιαλισμό”
7. Παντελάκη Ελπίδα, Γραμ. ΕΕΔΥΕ
8. Χατζηδάκη Ευτυχία, απόφοιτος Φιλοσοφικής, μέλος ΚΣ της ΚΝΕ
 
Β’ Εκλογική Περιφέρεια Πειραιά
 
1. Αγγελινιάδη Σωτηρία, νηπιαγωγός, περιφερειακή σύμβουλος
2. Αμπατιέλος Νίκος, γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ
3. Ευαγγελάκης Θανάσης, πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, ΔΣ Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας
4. Μανιάτης Θανάσης, πανεπιστημιακός
5. Μανωλάκου Διαμάντω, γεωπόνος, βουλευτής
6. Μαστρολέων Δέσποινα, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ
7. Μπενετάτος Στέλιος, καθηγητής, πρώην δήμαρχος Νίκαιας
8. Μπουρνάς Δημήτρης, ναυτιλιακός υπάλληλος
9. Παπαοικονόμου Στέλλα, δικηγόρος 
10. Παπουτσιδάκη Ελευθερία, οδοντίατρος, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Οδοντιάτρων Πειραιά, μέλος ΓΣ Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας
11. Πουλικόγιαννης Σωτήρης, πρόεδρος Συνδικάτου Μετάλλου και Ναυπηγοεπισκευαστικής βιομηχανίας Ελλάδας, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργατοϋπαλλήλων Μετάλλου.
 
Εκλογική Περιφέρεια Ανατολικής Αττικής 
1. Αγγελοπούλου Γιούλη, δημοτικός σύμβουλος Αχαρνών
2. Γάκιας Παναγιώτης, πρόεδρος παραρτήματος οικοδόμων Μενιδίου
3. Γερασιμίδου Ελένη, ηθοποιός, 
4. Γκιόκας Γιάννης, δικηγόρος, βουλευτής, υπεύθυνος Γραφείου Τύπου της ΚΕ
5. Μενεγάκη Ελένη, μέλος ΔΣ συνδικάτου κλωστοϋφαντουργίας-ιματισμού-δέρματος Αττικής
6.. Παμφίλης Αποστόλης, δημοτικός σύμβουλος Λαυρεωτικής, μέλος της Ένωσης Επαγγελματιών Βιοτεχνών Λαυρίου 
7. Πασχαλίδου Θεοδώρα, κοινωνιολόγος
8. Ρεμπάπης Νίκος, μέλος του γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ
9. Σταθόπουλος Στάθης, πρόεδρος συνδικάτου φαρμάκου Αττικής και μέλος του ΔΣ της  Ομοσπονδίας φαρμάκου
10. Συρίγος Βάλσαμος, μέλος του ΔΣ Εργατικού Κέντρου Λαυρίου, ΔΣ ομοσπονδίας οικοδόμων
11.Τοπαλιανίδης Βασίλης, μέλος του ΔΣ του Πανελλήνιου Συλλόγου πρωτοβ. Φροντίδας Υγείας, δημοτικός σύμβουλος Αχαρνών 
12. Τριγάζη Ρούλα, δικηγόρος
13. Χασιώτης Μιχάλης, λογιστής, ΔΣ πανελλήνιας ομοσπονδίας λογιστών
 
Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Αττικής 
1. Κουμπούρης Δήμος, πρόεδρος πανελλήνιας ομοσπονδίας συνταξιούχων ΙΚΑ
2. Μενιδιάτη Αλέκα, αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο
3. Μπακάλης Δημήτρης, αυτοαπασχολούμενος σε οικ. Κατασκευές
4. Παπαδάτου Αγγελική, καρδιολόγος στο πρωτοβάθμιο εθνικό δίκτυο Υγείας
5. Παπασταύρου Κύριλλος, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, διευθυντής του Ριζοσπάστη
6. Χριστίδης Σταύρος, εργαζόμενος στα ΕΛΠΕ, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ελευσίνας 
 

Νεότερες ειδήσεις:
Πρόσφατες ειδήσεις:

Πρόσωπα

Στη Βουλή τα σχολικά
γεύματα και οι συγχωνεύσεις
στη Νίκαια
 
«Όταν και η ίδια ντροπή
ντρέπεται»
 
«Οι ναζιστικές πρακτικές δεν
έχουν θέση στην κοινωνία»

«Η καταπολέμηση της
κλιματικής αλλαγής και η
συνεργασία των κρατών
της Μεσογείου»

Γεγονότα

CLIA: Η νέα Γενική
Διευθύντρια στην Ευρώπη

Europe Direct Piraeus

O Οργανισμός Λιμένος
Ελευσίνας μέλος της
HELMEPA

Η Ε.Ε.Τ.Α.Α. Α.Ε. στην
85η ΔΕΘ

EMBARK - The Series «Η
περιπέτεια μας περιμένει»

Πρωτοσέλιδα

Πολιτική

23 Οκτωβρίου 2021, 21.27
Οι συγκεντρώσεις του ΚΚΕ στον Πειραιά
Συγκεντρώσεις θα πραγματοποιήσουν τις επόμενες ημέρες οι Κομματικές  Οργανώσεις Πειραιά του ΚΚΕ. ...
23 Οκτωβρίου 2021, 09.19
«Η καταπολέμηση της κλιματικής αλλαγής και η συνεργασία των κρατών της Μεσογείου»
Στην ανάγκη για συνεργασία, στο πλαίσιο της καταπολέμησης της κλιματικής κρίσης, με στόχο την ευημερία των...
21 Οκτωβρίου 2021, 19.28
ΣΥΡΙΖΑ Πειραιά: Πρόκληση η αποφυλάκιση Πατέλη
Νομαρχιακή Επιτροπή ΣΥΡΙΖΑ-Π.Σ. Πειραιά: Η αποφυλάκιση Πατέλη συνιστά πρόκληση για τους δημοκρατικούς πολίτες...

Ναυτιλία

22 Οκτωβρίου 2021, 18.04
«Καμιά ειδική μεταχείριση, κανένα προνόμιο υπέρ των συνδικαλιστών!!»
«Μέσα σε μια περίοδο όξυνσης και γιγάντωσης των Ναυτεργατικών προβλημάτων και κλιμάκωσης της επίθεσης...
21 Οκτωβρίου 2021, 19.24
Το Λιμάνι του Πειραιά φιλοξενεί το Συνέδριο “Green Port Cruise & Congress “
To 16o Συνέδριο Green Port Cruise&Congress που πραγματοποιείται στην Ελλάδα, φιλοξενείται από την ΟΛΠ Α.Ε. και διαρκεί από...
20 Οκτωβρίου 2021, 18.41
CLIA: Η νέα Γενική Διευθύντρια στην Ευρώπη
Η Διεθνής Ένωση Εταιρειών Κρουαζιέρας (CLIA), ο κύριος φορέας και η ηγετική φωνή της παγκόσμιας κοινότητας...

Πειραιάς

24 Οκτωβρίου 2021, 15.41
Εγκαίνια Πρότυπου Δημοτικού Ωδείου Πειραιά
Ο Δήμος Πειραιά και ο Ο.Π.Α.Ν. εγκαινιάζει το νέο παράρτημα του  Πρότυπου Δημοτικού Ωδείου Πειραιά με στόχο να...
23 Οκτωβρίου 2021, 21.32
«Πρωτοβουλίες άμεσης και ευέλικτης δράσης στο Νέο Φάληρο»
Την ανάληψη πρωτοβουλιών άμεσης και ευέλικτης δράσης για την επιτακτική ολοκλήρωση των έργων στον Κηφισό, την...
23 Οκτωβρίου 2021, 00.00
Σκηνή «Ωμέγα» η νέα σκηνή του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά
Το εμβληματικό μνημείο της πόλης μας, το Δημοτικό Θέατρο Πειραιά, το οποίο αποτελεί σημείο αναφοράς...